De Nederlandse Portretprijs 2023

Stichting De Nederlandse Portretprijs (DNP) roept portretkunstenaars op om mee te doen aan de Nederlandse Portretprijs 2023. Deze tentoonstelling van de 50 genomineerde portretten zal plaatsvinden van 9 juni 2021 t/m 3 september 2023 in Slot Zeist.
 
De inschrijving is inmiddels gestart en eindigt op 1 maart 2023. Portretten in 2D en 3D kunnen worden aangemeld via de DNP website, waar ook het reglement te vinden is. Vijf prijzen met een totaalwaarde van meer dan 25.000 euro zullen worden uitgereikt voor 2D en 3D werk, voor Jong Talent 2D en respectievelijk 3D werk, en tot slot de Publieksprijs.

Hierbij doen wij speciaal een oproep aan alle kunstenaars van Nederland om te laten zien dat portretkunst springlevend is! 

De competitie
Kunstenaars kunnen maximaal 3 werken inzenden die in 3 rondes beoordeeld zullen worden. Na een digitale selectie zullen kunstenaars in de 2e ronde hun werken meenemen voor fysieke beoordeling tijdens de selectiedag op 17 april 2023 in Slot Zeist. Aan het eind van die dag worden de 50 genomineerde werken gekozen die de expositie zullen vormen. Daaruit zal de jury de categoriewinnaars kiezen, bezoekers kunnen hun stem uitbrengen op de publieksprijs. De bekendmaking en uitreiking vindt plaats op 8 juni 2023.

In 2021 organiseerde Stichting DNP de derde editie van de Portretprijs. Hierbij werden uit 1450 inzendingen 50 portretten geselecteerd en tentoongesteld op Slot Zeist. Eveneens organiseert zij het Weekend van het Portret, waarvan in 2022 de vijfde editie heeft plaatsgevonden.

Voor vragen en informatie:
info@portretprijs.nl
www.portretprijs.nl